– sajtóközlemény –
Több mint 3000 játékos, közel 35 000 megbízás és kiemelkedő hozamok jellemezték a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös szervezésű tőzsdejátékának legutóbbi fordulóját. A tizedik BÉT Részvényfutam május végén zárult, a megújult verseny pedig júniustól újabb fordulóval folytatódik. Idén először telefonos applikáción keresztül zajlott a verseny, amely tükrözi a pénzügyi világ technológiai fejlődését is.
A március 5. és május 29. között zajló játékban a résztvevők 60 kereskedési napon keresztül próbálhatták ki, hogyan működik a részvénybefektetés egy valós piaci helyzeteket követő digitális környezetben, új telefonos applikáción keresztül valós pénzügyi kockázat nélkül.
A játékosok hetente 500 ezer forint virtuális tőkével gazdálkodhattak, így a verseny végére közel 6 millió forint állhatott rendelkezésükre befektetési döntéseik meghozatalához. A jó eredményhez azonban nem volt elég a részvétel: a játékosoknak folyamatosan mérlegelniük kellett a piaci információkat, a kockázatokat és saját döntéseik következményeit.
A három hónapon át tartó folyamatos megmérettetés szoros és izgalmas versenyt hozott. A diák kategória győztese a Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium tanulója lett 45 százalékos hozammal, míg a tanárok között az Újpesti Szűcs Sándor Általános Iskola oktatója végzett az élen, szintén 45 százalékos eredménnyel.
A Pénziránytű Alapítvány különdíjakkal is elismerte az iskolahálózat tagintézményeiből érkező legeredményesebb versenyzőket. A 7-8. évfolyamos diákok között különdíjban részesült az Újpesti Szűcs Sándor Általános Iskola tanulója, míg a 9-14. évfolyamos diákok mezőnyében az NKE Óbudai Árpád Gimnázium tanulója kapott elismerést. A tanárok között az Újpesti Szűcs Sándor Általános Iskola pedagógusa részesült különdíjban.
Az Alapítvány a legeredményesebb versenyzők mellett a legtöbb aktív diákot mozgósító iskolákat is díjazta. A legaktívabb Pénziránytű iskolahálózati tagintézmények közé a Kaposvári SZC Noszlopy Gáspár Közgazdasági Technikum, a Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium, az Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a BGSZC Békésy György Technikum került.
A legaktívabb intézmények földrajzi sokszínűsége is azt mutatja, hogy a BÉT és a Pénziránytű Alapítvány által szervezett Részvényfutam mára országos elérésű iskolai programmá vált, amely június 3-tól új fordulóval várja a befektetések világa iránt érdeklődő játékosokat.
