Pénzügyi tanácsok

2016. október 27.
 

Október utolsó munkanapja 1924 óta a Takarékosság Világnapja. A nemzetközi felmérések szerint nekünk, magyaroknak érdemes ennek kapcsán megállnunk egy pillanatra, hiszen megtakarítás és pénzügyi tervezés terén bizony van még hova fejlődnünk. De miképpen kezdjünk hozzá, hogyan tegyük meg az első lépéseket? Ehhez adunk tippeket.

2016. október 25.
 

Közeleg az őszi szünet ideje. Rá is fér a gyerekekre a pihenés: a borongós idő, az iskolai feladatok, különórák és a rövidülő nappalok hatására elfáradnak a kis- és nagydiákok. A szülők pedig törhetik a fejüket, milyen programokat találjanak ki a csemetéknek, amelyek tartalmasak, ugyanakkor megfizethetőek. Ebben próbálunk segíteni.

2016. október 24.
 

Interjú Dr. Németh Erzsébet szociálpszichológussal
„A Kádár-rendszerbeli szocializáció nem készített fel bennünket a piacgazdaság kihívásaira, de arra igen, hogy a kevés pénzt be kell osztani. Az óriási árukínálattal, reklámdömpinggel a fiatalok mintha nehezebben birkóznának meg” - Dr. Németh Erzsébet szociálpszichológussal készült interjúnk második része.

2016. október 21.
 

Interjú Dr. Németh Erzsébet szociálpszichológussal
A társadalom tájékoztatása nem megkerülhető annak érdekében, hogy a pénzintézetekkel kötött szerződések és pénzügyi konstrukciók világában jól eligazodjanak az emberek – állítja Dr. Németh Erzsébet szociálpszichológus, a pénzügyi kultúra kutatások vezetője. Kétrészes interjúnk első része.

2016. szeptember 28.
 

A válasz: minél hamarabb, amikor lehet, vagyis amikor már meg tudja számolni. Nem kell megvárni, hogy – úgymond - bánni is tudjon vele. Nem baj, ha elsőre „butaságokra” költi, ez is a tanulás része. Nézzünk meg egy esetet, amely megmutatja, honnan tudhatjuk, eljött-e az ideje, hogy pénzhez jusson a gyermekünk. A gyerekek azt tanulják meg a leghamarabb a pénzről, hogy bármire becserélhető, mindenfélét lehet kapni érte. Ezért már nagyon korán pénzt kérnek a szüleiktől, a Mikulástól, a nyuszitól stb.

Oldalak